A sport megoldás lehet a megfázás megelőzésére. De ha már betegek vagyunk: csak óvatosan! Minél súlyosabb a megfázás, annál nagyobb esély van pl. szívizomgyulladásra vagy akár a keringés is összeomolhat. Kapcsoljunk inkább alacsonyabb fokozatra – egy kellemes séta ideális lehet. Gyógyulás után is csak fokozatosan kezdjük újra a sportolást. Láza is volt? Akkor inkább várjon még egy hétig.
A munkába járást is jól meg kell gondolni. Alapelv: ha a megfázás nem annyira súlyos, és a munkánk sem túl megerőltető, hamarabb mehetünk vissza dolgozni. Hallgasson a szervezetére, és inkább legyen óvatos. Ha lázas, mindenképpen maradjon otthon. Ha dolgozni megy: tartson távolságot a kollégáitól, hogy elkerülje a fertőzést.
Ha náthás, ne igyon alkoholt. Az alkohol gyengíti az immunrendszert, amelyre pedig most nagy szükséged van. Inkább igyon különféle teákat. A tea finom, és még segíthet is. A gyömbértea például csökkenti a gyulladást és erősíti az immunrendszert. Egészségére!
A szauna valóban jót tesz az immunrendszernek. De: Ha meg van fázva, akkor inkább mondjon le róla. A szaunázás ugyanis nagyon megterheli a keringést, és ez nem tesz jót az amúgy is legyengült szervezetnek.
A megfázás elleni fürdő valóban hatásos lehet, a meleg segíti a gyógyulást. De: Súlyos megfázásnál inkább mondjon le a fürdőről. Túlterhelheti a keringést, épp úgy, mint a szaunázás.
A természetes vitaminok és tápanyagok mindig jók – megfázásnál is. Segítse a szervezetét és az immunrendszerét, egyen sok gyümölcsöt és zöldséget. Ez nem tévhit, ez így igaz.
Ez a kis gumó valóságos csodaszer. Mondjunk példákat? Pakolásként enyhíti a fülfájást. A hagymás borogatás és a hagyma leve jó torokfájás és köhögés ellen.
Minél súlyosabb a megfázás, annál inkább feküdni kell. Enyhébb esetekben azonban jót tehet a könnyű mozgás, a napfény és a friss levegő.
Vény nélkül kapható gyógyszer
21STADASNUP3OP1/2021.09.08.
A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!